Po co montujemy osłony okienne?

Istnieje wiele powodów dla których montujemy różne typy osłon okiennych. Ich zastosowanie zależy głownie od rodzaju osłony. W zależności od tego czy to będą rolety zewnętrzne, wewnętrzne czy żaluzje, będą one pełniły inne funkcje. Rolety zewnętrzne najczęściej montuje się w celu zabezpieczenia okna przed włamaniami, czy też przed wiatrem i słońcem.

Przyczyniają się również do zwiększenia izolacyjności cieplnej, oraz akustycznej. Podobne zastosowanie mają żaluzje. W ich wypadku istnieje jednak możliwość zmniejszenia ilości wpuszczanego do pomieszczenia światła i ciepła nie odcinając go całkowicie. Żaluzje w przeciwieństwie do rolet umożliwiają nam również wyglądanie przez okno, nie zasłaniając całego widoku. Rolety, żaluzje i inne osłony chronią nas również przed upałami w lecie.

bedroom-923432_1280Często powodem dla którego montujemy żaluzje czy rolety są też wścibscy sąsiedzi, którzy lubią obserwować co się u nas dzieje. Nierzadko też decydujemy się na zakup osłon okiennych po prostu w celu udekorowania naszego okna. Rolety są również po to aby nadać pomieszczeniu przyjemną atmosferę. Ma to znaczenie głównie jesienią i zimą kiedy szybko robi się ciemno. Jest to czas kiedy rolety rzymskie bardzo się przydają i jednocześnie dobrze przysłaniają okno. Nie tylko można dokupić akcesoria do okien ale również świecie zapachowe czy kadzidełka. Takie pomieszczenie będzie bardzo romantyczne i zechce się w nim przebywać.

Więcej na dodatki.velset.pl

One thought on “Po co montujemy osłony okienne?

  • 23 czerwca 2016 at 06:09
    Permalink

    Brawo, gratulacje dla autora.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *