Gdzie zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim w przypadku domów. Co prawda, rolety zewnętrzne kronmat sprawdzą się także w mieszkaniu w bloku, ale w domu są wręcz rozwiązaniem idealnym. Ich zalety są oczywiste i nie trzeba długo się zastanawiać, czy mają w ogóle jakiekolwiek minusy. Odpowiedź jest prosta: absolutnie nie mają i sprawdzą się nawet podczas największych fal upałów, chroniąc nasz dom i przyjemnie wychładzając pomieszczenia.

Ale markizy zewnętrzne velux chronią nie tylko przed upałami. Ze względu na to, że umieszczamy je na zewnątrz, to idealnie sprawdzają się w trakcie ostrych mrozów, porywistych wiatrów czy też ulewnych deszczy. Ich działanie jest więc wielokierunkowe i kompleksowe. Gdzie zatem należy je zamontować?

Najlepiej oczywiście markizy czy rolety zewnętrzne wyglądają zamontowane na wszystkich oknach całego domu. Jeśli jednak jest to zbyt duży jednorazowy wydatek, to warto zainstalować je przynajmniej na oknach od strony południa, które najbardziej narażone są na ekspozycję słoneczną. Sprawdzą się zarówno na parterze, jak i na piętrach. Markizy i rolety zewnętrze są także świetnym rozwiązaniem w przypadku okien dachowych, gdzie chodzi o to, żeby idealnie przylegały do okna i nie wpuszczały promienie słonecznych. Będą zdecydowanie lepsze niż tradycyjne rolety, które opadają, zwijają się i są ogólnie rzecz biorąc mało praktyczne w przypadku okien dachowych i okien w skosach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *